BLOG: Nowoczesne, funkcjonalne bramy

Nowoczesne, funkcjonalne bramy – sprawdź czym się kierować przy wyborze.

Planując zagospodarowanie przestrzeni swojej posesji, warto gruntowanie przemyśleć wybór nie tylko ogrodzenia, ale również bramy. Brama, razem z ogrodzeniem powinny stanowić spójną, harmonijną całość, dostosowaną do aktualnej aranżacji terenu. Mamy tu na myśli zarówno kolorystykę, jak i wielkość poszczególnych elementów. Zbyt wysokie ogrodzenie będzie wyglądać karykaturalnie przy zbyt niskiej bramie, zbyt masywna brama stworzy groteskowe połączenie z lekkimi, delikatnymi panelami ogrodzeniowymi.

Wybór bramy wjazdowej – przede wszystkim lokalizacja

Podstawową kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest wybór lokalizacji bramy. Istotną sprawą jest precyzyjna ocena możliwości wjazdu i wyjazdu z posesji w zależności od jej umiejscowienia. Oczywistym jest, że aby brama spełniała jak najlepiej swoją funkcję komfort i bezpieczeństwo codziennego użytkowania powinny być na najwyższym poziomie. Brama nie może w żadnym wypadku zahaczać o znajdujące się na terenie posesji budynki czy przedmioty użytkowe. Nie może również stwarzać zagrożenia dla poruszających się po ulicy pojazdów. Wybierając optymalną lokalizację bramy, warto wziąć pod uwagę nie tylko aktualną sytuację, ale również przyszłe plany. Być może w niedalekiej przyszłości planujemy zakup nowego auta, może mamy w planach rozbudowę części posesji i na jej teren będą regularnie wjeżdżały duże, dostawcze auta?Mając świadomość wszystkich zmiennych, z całą pewnością dokonamy najlepszego wyboru.

Jaki rodzaj bramy wjazdowej wybrać ?

Do najpopularniejszych na rynku rozwiązań należą bramy przesuwne i bramy rozwierane.

Bramy przesuwne składają się z reguły z jednego skrzydła, przemieszczającego się wzdłuż ogrodzenia, po jego wewnętrznej stronie. Takie rozwiązania wymagają montażu dodatkowych słupków. Montuje się je z tyłu, za słupami ogrodzenia, po wcześniejszym przygotowaniu fundamentów. Dzięki mechanizmowi przesuwania bramy przesuwne pozwalają zaoszczędzić sporą ilość miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich posesji. Bramy przesuwne świetnie sprawdzą się również na wszystkich działkach, w których odległość od bramy do garażu jest niewielka.

Bramy rozwierane idealnie sprawdzą się na rozległych, przestronnych terenach, gdzie ich otwarte skrzydła nie będą przeszkodą dla jakichkolwiek aktywności. Będą także doskonałym rozwiązaniem na wąskich działkach, na których nie ma możliwości rozsunięcia bramy przesuwnej na boki. Takie modele składają się z jednego lub dwóch skrzydeł, zamocowanych na zawiasach do bocznych filarów. Dodatkowo wyposażone są w rygiel blokujący lub ogranicznik, które chronią skrzydła przed niezaplanowanym otwarciem.

Najlepsza brama wjazdowa – kupuj tylko od sprawdzonych, doświadczonych producentów

Zakup bramy od doświadczonego producenta jest gwarancją nie tylko doskonałej jakości, ale również atrakcyjnej ceny. Omijając pośredników w postaci hurtowników i sprzedawców detalicznych producent może zaproponować Ci naprawdę atrakcyjne, konkurencyjne warunki. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż bramy, doświadczony wytwórca pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, wskaże optymalne rozwiązania i udzieli niezbędnych porad. Bardzo często przy zakupie bramy i niezbędnych akcesoriów producenci oferują usługę montażu w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz oddać tę czynność profesjonalistom – takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę!