BLOG: Jak dobrać rodzaj ogrodzenia do stylu domu ?

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe ? Przeczytaj podpowiedzi naszych ekspertów.

Planując montaż ogrodzenia warto wziąć pod uwagę nie tylko jego trwałość i wytrzymałość, ale również walory estetyczne. Aby Twoja posesja wyglądała doskonale, rodzaj ogrodzenia powinien być spójny ze stylem domu i pozostałych elementów aranżacji przestrzeni. Tylko wtedy masz szansę na stworzenie naprawdę znakomitego efektu.

Co myślisz, wyobrażając sobie imponujący, nowoczesny, wręcz futurystyczny dom, ogrodzony starą siatką, która czasy świetności ma już zdecydowanie za sobą? W takich warunkach budynek, mimo, że nadzwyczaj piękny traci cały swój urok. W źle skomponowanym otoczeniu skutecznie gubi swoją magię i czar, stając się jedynie jednym z wielu.

Wizytówka każdej posesji

Ogrodzenie razem z furtką i bramą stanowią niezaprzeczalną wizytówkę każdej posesji. To właśnie na nie pada ciekawski wzrok gości, to one przyciągają uwagę przechodniów, są również (a na pewno być powinny) obietnicą tego, co czeka na nas wewnątrz domu. Pamiętaj jednak, że chcąc zadbać o doskonały wygląd posesji, powinieneś zwrócić uwagę również na takie elementy jak: kosz na śmieci, skrzynka na listy czy oświetlenie. Te z pozoru drobne dodatki często są w stanie znacząco zaważyć na całościowym efekcie, podkreślając (lub niwecząc) włożony w aranżację przestrzeni trud.

Ogrodzenie do nowoczesnego domu

Jeśli Twój dom został wybudowany w stylu nowoczesnym, warto dobrać do niego minimalistyczne ogrodzenie o prostej formie. Zrezygnuj z wszelkich zdobień i wymyślnych form. Postaw na prostotę, klasyczne formy i doskonałe wykonanie. Nowoczesny dom stworzy spójną całość z ogrodzeniem wykonanym z betonu lub metalu. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup paneli prefabrykowanych. Takie elementy są nie tylko łatwe w montażu, ale również niedrogie.

Ogrodzenia do budynków w klasycznym stylu

Jeśli jesteś właścicielem budynku o klasycznej, ponadczasowej formie i symetrycznym układzie, dobierz do niego równie klasyczne ogrodzenie. Na klasycznie zaaranżowanej posesji świetnie sprawdzą się zarówno ogrodzenia z cegieł, jak i bardzo popularne ogrodzenia panelowe. Wybierając ogrodzenie z cegieł klinkierowych możesz wybierać wśród wielu rozmaitych kolorów. Dzięki temu idealnie dobierzesz odcień ogrodzenia do koloru budynku. Ciekawym pomysłem może być również wybór cegieł, które zmieniają nieco swą barwę w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Wraz z klasyczną zabudową takie ogrodzenie stworzy harmonijną całość.

Ogrodzenie panelowe ze względu na swój wszechstronny charakter i niezaprzeczalne walory estetyczne będzie wspaniałym dopełnieniem klasycznej formy budynku mieszkalnego. Ogromnym jego walorem jest dużą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Ogrodzenie do budynków w stylu rustykalnym

Domy w stylu rustykalnym przywodzą na myśl sielskość i pełną beztroski atmosferę. Wykonane z naturalnych materiałów, o konwencjonalnej, nieskomplikowanej formie są kwintesencją prostoty. Takie budynki najlepiej odnajdą się w towarzystwie ogrodzeń z drewna lub kamienia. Dobrym, choć dość czasochłonnym pomysłem jest również stworzenie ogrodzenia z żywopłotu.